HUSH

est. 1996

 • Line up (L>R):

 • Ondra Rusnák - gtr
  (P. R. Smith, Randall, Vox)
 • Majkl Kurilla - voc/gtr
  (Shure, Gibson, Schecter, Squier, M.Boogie)
 • Marta Bouchal - bgr
  (MusicMan, Ampeg, Hartke)
 • Honza Kubánek - drs
  (Natal, Agean, Pellwood)


Hush / story

Hush hrají od roku 1996. Po několika počátečních demosnímcích (Sick Head, Absurd, Stonehead) natočili Hush čtyři alba vydaná na CD - v roce 2002 titul Electric Religion, v roce 2005 album Stereotype a roku 2007 třetí nahrávku, která nese název Rockets & Shisha. První album vznikalo ještě v libereckém Studiu Spin, další se již rodila ve Studiu Citron v Ostravě v produkci Petra Slezáka (Vypsaná fiXa, Mňága a Žďorp...). Kapela pak (relativně) čile koncertuje; kromě Česka cestuje i do zahraničí - do Holandska, Polska či Německa. Má za sebou spoustu věhlasných i menších fesťáků - Trutnov Open Air, Benátská noc, Trnkobraní, finále Jim Beam music 2004, Altros, Sázavafest, Rocková Lipnice atd.). V roce 2010 kapela natočila v improvizovaném krkonošském studiu pod zvukovým dohledem Honzy Rejenta CD s názvem No. 4.

Na jaře 2011 odcházejí z kapely kytarista Ruda Hancvencl a basman Honza Mikulička. Na jejich posty v dubnu téhož rok nastupují basista Martin Bouchal a kytarista Ondra Rusnák. V červnu 2011 pak kapela v nové sestavě natáčí klip k songu Forget My Name, ve kterém hraje skvělý Pavel Liška. Klip je vysílán na ČT 1 v pořadu TV Rockparáda.

Na začátku roku 2013 vychází páté album skupiny s názvem Endorphin. Album vzniklo v sestavě Kurilla (voc, gtr), Rusnák (gtr), Bouchal (bg), Kubánek (drs). Nahráno je opět v na horské chatě v Krkonoších, dotočeno a smícháno v libereckém Spin Studiu s Janem Rejentem a mastering obstaral věhlasný Jens Bogren ve švédském studiu Fascination Street. Jedná se o nejzemitější nahrávku kapely v historii, kterou podporuje i mnohem syrovější a hutnější zvuk.

Na podzim 2016 se Hush odebrali v nezměněném obsazení do studia Svárov, kde vznikly za asistence Lukáše Martínka základy pro 6. album nesoucí název Meditation. Následný mix a produkci alba obstaral Martin "Spacosh" Peřina. Na poslední nahrávce kapela více experimentuje se zvukem, atmosférou songů i aranžemi. Na konečné podobě písní se kromě Martina Peřiny podíleli i další zajímaví hosté: Raven (hammond), Petr Ságl (keys) či Lukáš Martínek (gtr). Meditation vychází v květnu 2017.

© 2016 Hush / Při výrobě těchto stránek se téměř nikdo nezranil!
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky